Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klubová výstava Landseerů Strakonice 29.9.2007

30. 9. 2007

Klubová výstava Landseerů

 Strakonice

Dlouho jsme se rozhodovali zda pojedeme na klubovku, v pátek jsme byla s Baileym na cvičáku a promokli jsme na kost, to by tak strašné nebylo to jsme se usušili, ale Bailey byl misto bílo-černý tak byl hnědo-hnědý. No prostě katastrofa, jen co jsme přijeli domu, tak jsme hned skočili spolu do sprcháče a začlo vymývání bahna. Bailey vydržel i foukání aby rychleji uchnul. Představa, že bude v sobotu stejné počasí, které nás zastihlo na cvičáku bylo děsivá.

V noci z pátka na sobotu se i kolem nás přehnala vychřice. Naštěstí ráno nepršelo a bylo docela pěkně tak jsem přece jen vyrazili.Cesta byla pro všechny dlouhá, ale překonali jsme jí ve zdraví.

Když jsme přijeli na cvičiště ve Strakonicích, pomalu začalo mezi mraky svítat sluníčko a my jsme si řekli, že jsme udělali dobře, že jsme sem vyrazili.

Landseerů bylo dohromady 25. Bailey byl ve své třídě z vrhu Alvemia sám. v Kruhu s ním byli téměř o měsíc mladší stěňátka z Boučkova dvora a velikostní rozdíl je vidět i na fotkách. Pan rozhodčí tas posuzoval déle než jsem zvyklá s Artíkem na mezinárodkách v otevřené třídě. Dokonce musela i předsedkyně chovu pana rozhodčího upozornit, že štěňátka jsou spíš jako atrakce a ne na nějaké velké posuzování. Nakonec na byla lehce vytknuta prošedivělá srst a povyslé levé víčko. Ale my sami víme, že čim více Bailey roste tím se mu to zlepšuje a většinu času je již normální. Naopak nám pochválil silnou kostru, mohutný hrudník a krásnou hlavu. Dostali jsme od pana orzhodčího VN.

Artík byl s náma taky a bylo mu líto, že on taky nemohl do kruhu :-) byl mezi landseerama jako perla, (hnědo-čená). odpoledne jsme jeli domů a únavou z výletu pejsci padli a spali až do večera.